Depremden Etkilenen Üye ve Çocuklarına Aylık 800 TL Karşılıksız Burs

Depremden Etkilenen Üye ve Üye Çocuklarına Aylık 800 TL Karşılıksız Burs Verilecek

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde afet bölgesi ilan edilen 11 ilimizde evi hasar gören üyelerimize ve çocuklarına da aylık 800 TL karşılıksız burs verilecektir.
Üyenin depremde ikamet ettiği konutun veya kendisi/eşi adına kayıtlı olan konutunun yıkık, ağır hasarlı, orta veya hafif hasarlı olması, üyenin veya çocuğunun, depremin gerçekleştiği 6 Şubat 2023 tarihi itibari ile yurt içinde dört yıllık veya üzeri bir yükseköğretim programına yerleşmiş ve eğitimine devam ediyor olması, 6 Şubat 2023 tarihinden önce Vakfımıza üye olmuş olması şartları aranacaktır.
Burs yardımı almaya haiz olan üyelerin imzalı dilekçesi, öğrencinin nüfus cüzdan fotokopisi, öğrenci belgesi, tapu belgesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan alacakları Hasar Tespit Raporu, kiracı olanların deprem tarihinde hasarlı konutta ikamet ettiklerini gösterir belge ile Aralık ayı sonuna kadar Vakıf merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir. Burslar, öğrencinin okuduğu programın eğitim süresi kadar ve programa devam ettiği sürece verilecektir.

 Okunma Sayısı : 1708         17 Ekim 2023

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 737864

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.