Üç Çucuğu Vakfımızdan Burs Alıyor

 / HABERLER-DUYURULAR

Vakfımız üyelerinden İkinci Bölge Müdürlüğü'nde Personel şefi olarak çalışan Davut Toksarı'nin üç çocuğu birden Vakfımızdan burs alıyor. Balıkesir Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde okuyan dördüncü çocuğu İsa Toksarı ise, 2005 yılında üniversiteye giriş yaptığı için 2009 yılında Burs Yönetmeliği'ne konulan ve üyenin yükseköğrenimde okuyan başka çocuğunun olması durumunda "ilan olunan puanlardan 5 puan aşağı alanlarında burs yardımından faydalandırılır" maddesine göre burs almaya hak kazanamadı.

Davut Toksarı'nın burs alan çocuklarından Dönüş Toksarı Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakiltesi'nde, İsak Ömer Toksarı Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde, Seyit Malik Toksari ise İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde öğrenimlerini sürdürüyorlar.

Vakfımız Yönetim Kurulu'nü ziyaret eden Davut Toksari, ağır ekonomik şartlarda çocuklarını okuturken TCDD Çalışanları ve Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan çocuklarının aldıkları bursların kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Kendilerine sağladığı hizmetten dolayı Yönetim Kurul'na teşekkür eden Toksarı, "Vakfınızın üyelerine yaptığı bu katkının diğer kuruluşlarada örnek olmasını diliyorum" dedi.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Girginer ise, Davut Toksarı'nın dördüncü çocuğuna da burs vermeyi arzu ettiklerini, ancak ortaya çıkan ihtiyaçtan ve üyelerden gelen talebe göre yeniden düzenledikleri yönetmeliğin 2009 yılında uygulamaya konulmasından dolayı bunu gerçekleştiremediklerini söyledi. Girginer, "üyelerimizin başarılı çocuklarından dolayı onlarla gurur duyuyor ve imkanlarımız nispetinde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.

 Okunma Sayısı : 2832         02 Aralık 2009

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 867287

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.