Üyelerimize Kullandırdığımız Kredilerde Yeni Dönem

Konu ile ilgili Vakıf Yönetim Kurulumuzun duyurusu şöyle:

"01 Ekim 2020 tarihinden itibaren Vakfımızın üyelerine kullandırdığı kredilerde üye lehine maliyetleri revize etmek amacı ile hayat sigortası ve kredilerin sigortalanması uygulamasına son verilmiştir. Yeni duruma göre hazırlanmış olan “kefilli” ve “kefilsiz” borç sözleşmesi formları web sayfamıza (www.decev.org.tr) konulmuş, sendika ve derneklerimizin şubeleri ile işyerlerine gönderilmiştir.

Üyelerimiz, bundan böyle de “kefilsiz” olarak kredi kullanmaya devam edecekler, ancak KKB (Kredi Kayıt Bürosu) puanı ve Vakıftan daha önce kullanmış olduğu kredilerin ödemeleri ile ilgili yapılan değerlendirmede riskli grupta olanlar “kefilli” kredi kullanacaklardır. Kefiller, TCDD bünyesinde çalışanlardan olacağı gibi diğer kamu görevlisi (memur, işçi, sözleşmeli) kişilerden de olabilmektedir. Kefillerin maaşlarında icra olmaması ve KKB puanlarına göre de riskli grupta olmamaları gerekmektedir.

Evli olan kefillerin eşlerinin de onaylarının alınması gerekir. Kefillerin imzası Vakıf personeli, yönetim kurulu üyesi, denetim kurulu üyesi, Vakıf delegesi, iş yeri amiri veya Vakıf tarafından belirlenen kişilerin huzurunda alınacaktır.

Evli olan kefillerin eşlerinden de eşinin kefilliğine muvafakat ettiğine dair imza bu belirtilen kişilerin huzurunda alınacaktır. Kredi müracaatı yapılırken kefillerin işyerlerinden alacakları onaylı maaş bordroları ve medeni durumlarını gösterir onaylı belgeler de sunulacaktır."

 Okunma Sayısı : 1987         30 Eylül 2020

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 836986

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.