Vakfımızdan Mehmet Ulutaş'ın ailesine 162.612 TL ödeme

13 Haziran 2020 tarihinde Malatya'da meydana gelen tren kazasında vefat eden makinistimizin ailesine ferdi kaza sigortası teminatı, hayat sigortası teminatı ve Vakıf faal ölüm yardımı olarak toplam 162.612,49 TL ödeme yaptık.

Malatya'nın Battalgazi İlçesine bağlı Kemerköprü Mahallesi'nde iki yük trenin çarpışması sonucu meydana gelen ve hepimizi derin üzüntüye boğan kazada Mahmut Kaya ve Mehmet Ulutaş adlı iki makinistimiz vefat etmişti. Vefat eden makinistlerden üyemiz Mehmet Ulutaş’ın varislerine 150.000 TL grup ferdi kaza sigortası teminatı ödemesine ilişkin çek Vakıf Başkan Yardımcımız Yalçın Atak, Yönetim Kurulu üyelerimiz İbrahim Uslu ve Gürdal Öz tarafından teslim edildi.

Ayrıca Vakfımız tarafından görevi başında vefat eden üyelerimiz için yaptığımız 7.250 TL faal ölüm yardımı da varislerin hesaplarına geçildi. Üyemizin Vakfımızdan almış olduğu borç paradan kalan 5.362,49 TL bakiye de yine üyelerimize yaptırmış olduğumuz kredili hayat sigortası kapsamında silindi. Böylece vakıf kanalı ile merhum üyemiz Mehmet Ulutaş'ın menfaattarlarına toplam 162.612,49 TL ödeme yapmış bulunuyoruz.

Hiçbir şey kazada kaybettiğimiz makinistlerimizin acısını hafifletmez, onları geri getirmez. Ancak sosyal sorumluluğumuzun gereği olarak Vakıfça yaptığımız ödemenin en azından üyemizin geride kalan eş ve çocuklarına ekonomik bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Gönül isterdi ki kazada vefat eden diğer makinist arkadaşımız Mahmut Kaya da Vakfımız üyesi olsaydı ve onun da geride bıraktığı ailesine aynı şekilde katkıda bulunabilseydik. Merhum Mahmut Kaya çalışırken Vakfımıza üye olmadığı için aynı yardımı onun ailesine yapamadık.

Vakıf Başkanımız Nurettin Girginer de aileye başsağlığı dileyerek üyelerimiz için yaptırdığımız grup ferdi kaza sigortası uygulamasının, Vakıf olarak yaptığımız yardımların ve hizmetlerin bundan böyle de artarak devam edeceğini dile getirdi.

Merhum Mehmet Ulutaş’ın ailesine yapılan ziyarette Vakıf yöneticilerimizin yanı sıra Demiryol-İş Sendikası Malatya Şube Sekreteri Macit Yorulmaz, Ulaştırma Memur Sen Malatya Şube Başkanı Mustafa Adak ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Türk Ulaşım Sen Malatya Şube Başkanı Önder Akgül de hazır bulundular.


 Okunma Sayısı : 2697         19 Eylül 2020

RESİM GALERİSİ

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 443176

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.