2019-2020 Öğretim Yılı Burs Taban Puanları Belirlendi!

 / HABERLER-DUYURULAR

2019 YKS sonuçlarına göre Vakfımız tarafından üye ve üye çocuklarına verilecek burslarla ilgili taban puanlar belli oldu.

Konu İle ilgili duyuru şöyle:

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre; DİL puan türünde 440, SAY’da 490, EA’da 425, SÖZ’de 415 ve üzeri puan alarak alanında bir yükseköğretim programına yerleşen, 2019 YKS’de aldığı puana bakılmaksızın Raylı Sistemler Mühendisliği bölümüne yerleşen üye ve üye çocukları aylık 125 TL karşılıksız burs yardımından faydalanabileceklerdir. Üyenin kendisi de dahil olmak üzere iki veya daha fazla çocuğu devam zorunluluğu bulunan 4 yıllık veya daha yukarı bir yükseköğrenim programında okuması halinde ilan olunan puanlardan 20 puan aşağı alanlar da burs yardımından faydalandırılacaklardır.

Ayrıca çalışırken vefat eden üyelerimizin vefat tarihinde yükseköğrenimde okuyan çocuklarının da öğrenimleri sürdüğü müddetçe okudukları okulun eğitim süresi kadar süre ile bir defalığına burs yardımından faydalandırılmasına devam edilecektir.  

Burs yardımı almaya haiz olanlar, üyenin imzalı dilekçesi, öğrencinin nüfus cüzdan fotokopisi, öğrenci belgesi ve 2019 ÖSYM YKS Sonuç Belgesi ile Aralık ayı sonuna kadar Vakıf merkezine müracaat edeceklerdir. 31 Aralık 2019 tarihinden sonra yapılacak müracaatlar bir sonra ki yıl değerlendirmeye alınacaktır. Daha önce burs almaya hak kazanan öğrenciler ise öğrenim durumunu gösterir belgelerini Vakıf merkezine ulaştırdıkları takdirde burs almaya devam edeceklerdir. ÖSYM tarafından LYS sınavının yapıldığı 15.06.2019 tarihinden önce Vakfımıza üye olmuş üyelerimiz burs yardımından faydalandırılacaklardır. Okunma Sayısı : 8914         07 Kasım 2019

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 568122

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.